Obrotowy fotelik samochodowy od dnia narodzin do czwartego roku życia

Jakie ułatwienia dla młodych rodziców przygotowała marka BeSafe w foteliku BeSafe izi Twist B? 

Po pierwsze, fotelik można obracać bokiem w stronę drzwi, co znacznie ułatwia dostęp do Malucha.

Po drugie, żeby wkładanie i wyjmowanie śpiącego dziecka było jeszcze łatwiejsze, do fotelika zaprojektowano specjalny element do przenoszenia: BeSafe IziTransfer.

Ułożenie ciała dziecka podczas przenoszenia w IziTransfer jest anatomiczne, a dziecko dzięki temu, że jest otulone, czuje się komfortowo. Jako fizjoterapeuta muszę tu podkreślić, że poza samochodem czas, który spędza dziecko w foteliku powinniśmy ograniczyć do minimum, dlatego idea IziTransfer szczególnie mi się podoba.

Po trzecie, właściwie najważniejsze, fotelik został zaprojektowany tak, że można w nim przewozić dziecko od urodzenia do około czwartego roku życia (dokładnie od wzrostu w pozycji stojącej 40 cm do 105 cm) tyłem do kierunku jazdy – czyli 5 razy bezpieczniej !

Przewożenie dziecka w foteliku od 0 do około 4 roku życia jest możliwe dzięki modułowi wewnętrznemu BeSafe Baby Shell ™ i wkładce Newborn Hugger™.

Moduł Baby Shell™ to wkładka dla niemowląt, która przypomina pozycję i zapewnia taką samą ochronę, jak standardowy fotelik dla niemowlaka. Dzięki własnej skorupie, która jest umieszczona wewnątrz całego fotelika iZi Twist B i-Size i poduszkom w zagłówku, moduł Baby Shell™ zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed uderzeniem z boku, aby zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

Żródło zdjęcia: www.besafe.com

Wkładka Newborn Hugger™  umieszczona jest wewnątrz modułu Baby Shell™. Połączenie miękkich materiałów i sprytnie umieszczona wkładka poziomująca zapewniają noworodkom otulenie i wsparcie oraz dają idealny kąt siedzenia.

Wkładkę Newborn Hugger ™ należy usunąć, gdy dziecko osiągnie 60 cm wzrostu lub 4 miesiące.

Co jeszcze warto wiedzieć o foteliku izi Twist B i-Size ?

Fotelik zdał test zderzeniowy, uważany za najtrudniejszy na świecie – Test Plus
Fotelik Izi Twist B i-Size został zatwierdzony przez Niemieckie stowarzyszenie na rzecz zdrowych pleców, Aktion Gesunder Rücken (AGR). 
iZi Twist B i-Size jest również wyposażony w jedyną w swoim rodzaju metodę instalacji, która jest naprawdę wyjątkowa w swojej konstrukcji: Universal Level Technology™.

Universal Level Technology™ to uniwersalna technologia pozwalającą na prawidłową, poziomą instalację fotelika, bez znaczenia jaki kąt nachylenia kanapy ma samochód.

Ta wyjątkowa technologia rozwiązuje częsty problem, który tworzy przemysł samochodowy dla fotelików montowanych tyłem – ostry kąt nachylenia kanapy samochodu. Aby dopasować pasażerów do sportowych modeli samochodów, przemysł samochodowy często wyposaża pojazd w kanapy o dość ostrym kącie nachylenia. Dla fotelików samochodowych montowanych tyłem do kierunku jazdy wynikiem jest zazwyczaj pionowa pozycja siedząca, często postrzegana przez rodziców jako problem przy przewożeniu dziecka. 

Technologia Universal Level Technology™ wbudowana w konstrukcję bazy fotelika kładzie kres temu problemowi, ponieważ jest skonstruowana w taki sposób, aby zawsze umożliwiać prawidłową, poziomą instalację fotelika, bez znaczenia jaki kąt nachylenia kanapy ma Twój samochód.

Więcej o foteliku BeSafe izi Twist B poczytacie tu:

https://www.besafe.com.pl/foteliki-dla-niemowlaka

Artykuł sponsorowany