Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice kupując buty dla dziecka?

Wybór butów dla dziecka przyprawia o ból głowy niejednego rodzica. Trudności
możemy napotkać w wyborze modelu, marki, a także na etapie mierzenia stopy dziecka.
Jakie są najczęstsze błędy, jakie popełniają rodzice kupując buty dla dziecka?

Jeżeli nie mamy pewności, czy dziecku będzie w butach wygodnie, to oprócz zachęcenia dziecka do zrobienia kilku kroków w butach, możemy również sprawdzić, czy dziecko może w butach swobodnie kucać czy siadać na podłodze. Gdy wybierzemy kilka modeli, które spełniają powyższe kryteria, ostateczną decyzję dajmy podjąć dziecku. To ono będzie chodziło w butach i ono powinno być zadowolone z ich wyglądu 🙂 

Kierowanie się tylko i wyłącznie tym, jakie buty kupiła dziecku koleżanka. ciocia etc.

Polecenia konkretnych marek mogą pomóc w odnalezieniu się w gąszczu firm produkujących buty, ale pamiętajmy, że każde dziecko ma unikalną stopę, zarówno na długość, szerokość jak i wysokość. Szczególnie Mamy dzieci z wysokim podbiciem wiedzą, że polecane powszechnie na forach marki, nie muszą być odpowiednie dla naszego dziecka. Co zatem zrobić? Mieć na uwadze, jakie marki są polecane, ale nie uznawać jednej marki za jedyną słuszną. To but ma być dopasowany do stopy dziecka, a nie stopa dziecka do buta. 

 Niewłaściwy rozmiar buta

Wybór właściwego rozmiaru butów dla dziecka jest bardzo ważna, ponieważ kości stóp dzieci są miękkie, przez co są bardzo podatne na odkształcenia. Bardzo istotne jest również, że ustawienie stóp ma wpływ na ustawienie kolan, bioder i kręgosłupa dziecka. Zbyt małe buty będą powodowały, że dziecko będzie “podkurczało” palce i nieprawidłowo ustawioną całą stopę. Zbyt duże obuwie będzie natomiast zsuwało się dziecku ze stóp powodując nieprawidłowy wzorzec chodu.

Jak zatem zmierzyć dziecku stopy?

Aby ułatwić rodzicom dobór właściwego rozmiaru buta dla dziecka Eobuwie stworzyło darmowy System mierzenia stopy esize.me, dostępny na smartfonach oraz w sklepach stacjonarnych Eobuwie. Dzięki niemu można w łatwy sposób zmierzyć dziecku stopy w domu. Można dobrać właściwy rozmiar buta dzieciom, które obawiają się mierzenia obuwia w sklepie. System skanowania stóp esize.me znajdziecie w aplikacji mobilnej eobuwie.pl. Aplikacja jest dostępna na każdy system mobilny.Wykonanie skanu stopy przy użyciu aplikacji jest proste i szybkie. Wystarczy przygotować białą kartkę A4 i jednokolorowe, odznaczające się na tej kartce skarpetki. 

System bierze pod uwagę zarówno długość stopy, jak i jej szerokość, wysokość i obwód.

Kupowanie butów używanych 

Każde dziecko ma unikalny kształt stopy oraz, jak pisałam wyżej stopa każdego dziecka jest bardzo podatna na odkształcenia. Dlatego też, mimo, że polecam rodzicom kupowanie używanych ubranek, buty w mojej opinii powinny być zawsze nowe. 

Zbyt rzadka zmiana butów

Musimy pamiętać, że stopy małych dzieci bardzo szybko rosną. Do 3 roku życia zalecam rodzicom sprawdzanie rozmiaru stopy dziecka co 2 miesiące, ponieważ w tym okresie dziecko nie powie nam, że but jest za mały, będzie po prostu “podkurczało” palce. Istotne jest również dopasowanie butów do panującej temperatury. Mam tu na myśli przede wszystkim nie przegrzewania stóp w nieadekwatnym do pogody obuwiu. 

Mimo, że częsta zmiana butów u dziecka łączy się ze sporymi wydatkami (mam tego świadomość) to jest to inwestycja w prawidłowy rozwój stóp i całej postawy dziecka. 

Dobra wiadomość dla moich obserwatorów – specjalnie dla Was kod zniżkowy do Eobuwie

KOD: mama15 

Wartość kodu rabatowego: 15% 

Data obowiązywania promocji: do 19 września 2021

*Z kodem można zamówić produkty: produkty nieprzecenione – rabaty nie łączą się, rabat obejmuje całą ofertę z wyłączeniem marek Ryłko i Mayoral. 

Każdy kod jest unikatowy i wielorazowy 

Nie obejmuje kosztów wysyłki 

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Eobuwie