Moje dziecko nie chce nosić butów !

Czy znasz tę sytuację?  Spieszysz się do wyjścia, jesteście na ostatniej prostej ubrania Maluchowi butów i… wrzask, bunt, rozpacz na całą okolicę. Co robić? Odpowiedź brzmi: przygotować się no noszenia butów 🙂 Ale jak? Przecież zakładanie butów to normalna czynność! Może dla dorosłych tak, ale dla Malucha, który odkąd pamięta biegał boso albo w skarpetkach (według zaleceń) buty stanowią nowość. 

Jak zatem przygotować się do noszenia butów:

  1. Kup właściwe buty 🙂 to niby oczywiste, ale muszę o tym wspomnieć. Czasem dzieci nie chcą chodzić w butach, bo są po prostu niewygodne. Pamiętajmy, żeby miały miękką podeszwę (nikt nie chciałby uczyć się chodzić w butach narciarskich), oraz żeby przylegały do stopy(nie zsuwały się). Ponad to dobrze, żeby były lekkie i przewiewne, z antypoślizgową podeszwą.
  2. Możesz wybierać buty razem z Maluchem według jego upodobań np w ulubionym kolorze albo z ulubionym zwierzakiem. Wybierz 3 pary i daj ostateczny wybór dziecku.
  3. Możecie zakładać buty misiowi, lalce i tłumaczyć do czego służą np żeby nie skaleczyć się w stopkę
  4. Możecie od początku pozwolić dziecku na samodzielność w jakimś etapie zakładania butów, w zależności od wieku, na początek np. zapinanie rzepów
  5. Możecie pokazywać, że sami też nosicie buty 🙂

Mam nadzieje, że te wskazówki pomogą Wam w tym, żeby Wasze Maluchy polubiły noszenie butów.

Jeżeli macie wątpliwości co do chodu lub stóp Waszego dziecka, polecam videobook: “Stopy dziecka”.

Videobook o stopach dzieci jest dostępny tutaj:

https://sklep.mamafizjoterapeutka.pl/product/stopy-dzieci/