Pierwszy raz ?

Cześć!

Nazywam się Ewa Kowalczyk i piszę bloga dla osób nie podchodzących śmiertelnie poważnie do tematu rodzicielstwa, a także chcących poznać przydatne w praktyce fakty dotyczące rozwoju dziecka.

Gdzie warto tu zajrzeć?

Jeżeli chcesz obserwować rozwój Twojego dziecka, przeczytaj i pobierz darmową broszurę „Poznaj oznaki, Reaguj wcześnie”. Broszura nie służy do stawiania diagnozy, ale pozwala na wczesne wykrycie potencjalnych problemów i skonsultowanie ich z lekarzem. Jest oparta na badaniach i w przyjazny dla rodziców sposób ułatwia śledzenie rozwoju dziecka. Broszury przetłumaczone są dla wieku 2,4,6,9 i 12 miesięcy (życia dziecka).

Jeżeli interesuje Cię tematyka fizjoterapii niemowląt, wpisz szukaną frazę w wyszukiwarkę, na blogu jest już kilka artykułów na ten temat.

Jeżeli chcesz poznać niektóre elementy z prawidłowej pielęgnacji dziecka, zapraszam Cię do obejrzenia pierwszego filmiku KrzykówRyków ( kolejne są już w planach).

Jeżeli chcesz się pośmiać, zajrzyj do Memów KrzykówRyków.

 

Kim jestem?

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą niemowląt, absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (moim zdaniem najlepszego Wydziału Rehabilitacji w Polsce! 🙂 ). Skończyłam kursy: Ndt Bobath Basic dla dzieci, Ndt Bobath Baby, kurs wczesnej interwencji: elementy diagnozy i terapii dziecka w wieku 0 -12 miesięcy z zaburzonym rozwojem psychoruchowym, kurs koncepcji Halliwick.

Jeszcze na studiach w ramach różnych fundacji brałam udział w zajęciach dzieci niepełnosprawnych wg koncepcji Halliwick, gdzie miałam możliwość poznać rodziców dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i zrozumieć z jakimi wyzwaniami  muszą zmagać się na co dzień. Mam wielki szacunek zarówno dla dzieci niepełnosprawnych jak i dla ich rodziców, o czym wielokrotnie będę wspominać w swoich postach.

Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, ale zanim się na nim znalazłam zajmowałam się  prowadzeniem rehabilitacji niemowląt w jednej z warszawskich przychodni oraz prowadzeniem zajęć dla rodziców w Szkole Rodzenia dotyczących właściwego postępowania w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Staram się, aby moja wiedza była jak najbardziej aktualna, ponieważ w fizjoterapii, jak w innych zawodach medycznych, wciąż poszukiwane są nowe rozwiązania i koncepcje.

Uważam, że do rodzicielstwa trzeba podchodzić z dystansem, żeby nie zwariować, choć sama byłam chwilami temu bliska 😉 Jak to mówią „szewc bez butów chodzi” i mimo swojej wiedzy popełniłam wiele błędów w „prowadzeniu” rozwoju swojego syna i mam nadzieję, że przynajmniej przed niektórymi uda mi się Was ustrzec.